• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium imprez

RSS

Aktualności

 • Tuesday, 11 September 2012 r., Informacje

  Dodatkowy angielski dla uczniów w Gdowie

  W SP w Gdowie odbywa się projekt pn. ”Say More”, realizowany w ramach Programu English Teaching i finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.

  Dotacja przyznana na realizację zajęć przewidzianych w projekcie wynosi 8 000,00zł. Głównymi celami projektu są: przełamanie barier utrudniających użycie języka angielskiego, udoskonalenie sprawności komunikacyjnych uczniów oraz rozwój ich talentów, nie tylko językowych. Odbiorcy bezpośredni projektu to uczniowie klas starszych – 9 zespołów klasowych (około 190 osób), a pośrednimi także uczniowie klas młodszych (około 200 dzieci).

  W Szkole Podstawowej w Gdowie organizowane są  dodatkowe zajęcia językowe „Let’s Speak English” (zajęcia prowadzone raz w tygodniu poświęcone są doskonaleniu umiejętności komunikacyjnych) oraz „Communicative activities” (układanie dialogów typowych dla danej sytuacji oraz odgrywanie scenek z wykorzystaniem kostiumów i rekwizytów). W czasie dodatkowych spotkań językowych uczniowie przygotują spektakl teatralny, który zostanie wystawiony z okazji Dnia Matki.

  Inne planowane wydarzenia to:
  - dzień Języka Angielskiego (zorganizowany będzie dla wszystkich uczniów klas I – VI z okazji Dnia Dziecka, uczestnicy zajęć zaprezentują przygotowane scenki z życia codziennego, a dla oglądających przygotowany zostanie quiz badający zrozumienie ich treści),
  - Dzień Amerykański (dla uczniów klas starszych IV – VI, w ramach Dnia Amerykańskiego obędą się prezentacje poszczególnych zespołów klasowych dotyczące kultury, obyczajów, historii Amerykanów),
  - konkurs plastyczny (zdobyte wiadomości oraz swoje wizje dotyczące Ameryki uczniowie przedstawią w formie prac plastycznych, z których zostanie utworzona wystawa),
  - lekcje otwarte  dla rodziców, nauczycieli ze szkoły oraz uczniów z klas młodszych (zostaną one przeprowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: tablicy interaktywnej, komputera i internetu),
  - lekcje z native speakerem (celem tych zajęć będzie doskonalenie umiejętności komunikacyjnych uczniów klas starszych. Będą to lekcje otwarte, na które zostaną zaproszeni nauczyciele j. angielskiego ze szkół z naszej gminy).

  W Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się także Gminny Konkurs Głośnego Czytania, na który zostaną zaproszeni uczniowie z innych szkół. Oprócz tego uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach językowych organizowanych przez krakowskie biuro British Council oraz organizację Nauka Bez Granic. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego p. Grażyna Sparzyńska.

Galeria

Do góry Powrót