• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium imprez

RSS

Aktualności

 • Saturday, 11 August 2012 r., Inwestycje

  Kolejne drogi zostały odbudowane

  Zakończyły się prace związane z odbudową infrastruktury drogowej, która została zniszczona w czasie powodzi w 2010r. Roboty w Krakuszowicach i Fałkowicach sfinansowane zostały z promesy pochodzącej z MSW.

  Zadanie wykonywała firma KRUSZ-BUD Piotr Iwulski Roboty Drogowo-Budowlane z Zabierzowa Bocheńskiego. Przedsiębiorstwo zaproponowało najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. Od dnia odbioru końcowego zadania Wykonawca udzielił 60-miesięcznego okresu gwarancji na wykonane prace i w tym okresie jest zobowiązany do nieodpłatnego usuwania ewentualnych wad.

  Łącznie w Fałkowicach i Krakuszowicach został zmodernizowany odcinek o długości 458mb. Wartość inwestycji wyniosła 98 593zł. i w całości została sfinansowana z promesy pochodzącej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

  W ubiegłym roku, w ramach odbudowy infrastruktury zniszczonej podczas powodzi, na terenie Gminy Gdów zostały zmodernizowane drogi w Szczytnikach i Zręczycach (tzw. Skotnica). Inwestycje o łącznej wartości 275 000zł. również były sfinansowane z promesy pochodzącej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wiosną br. Gmina Gdów otrzymała kolejna promesę. Wówczas odbudowano drogi gminne w Gdowie, Kunicach i Winiarach na łącznym odcinku o długości ponad 1000mb. Koszt inwestycji wyniósł 221 773zł.

  Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Otrzymane fundusze zostały przekazane na odbudowę tych obiektów, które zostały uwzględnione w protokołach komisji ds. weryfikowania szacunków strat w infrastrukturze komunalnej.

Galeria

Do góry Powrót