• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium imprez

RSS

Aktualności

 • Friday, 10 August 2012 r., Oświata

  Rywalizowali zgodnie z zasadami fair play

  6 października br. na terenie obiektu sportowego „Orlik” i Gimnazjum im. Św. Alberta w Gdowie odbyła się II Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Organizatorem spotkania tym razem było Przedszkole Samorządowe w Gdowie.

  W sportowych zmaganiach wzięło udział aż 13 pięcioosobowych zespołów reprezentujących przedszkola, oddziały przedszkolne szkół podstawowych  w gminie Gdów oraz uczestnicy WTZ w Podolanach.

  Uczestnicy startowali w 7 konkurencjach, z czego 4 były punktowane: jazda na rowerze, rzut do celu, sztafeta, tor przeszkód. Duży powodzeniem cieszyły się strzały na bramkę, zabawy z chustą integracyjną, zabawy sprawnościowe na sprzęcie terenowym. Poszczególne dyscypliny były skrupulatnie przygotowane i bezstronnie oceniane przez Grono Pedagogiczne z Przedszkola Samorządowego w Gdowie oraz trenera środowiskowego  „Orlika”. Pogoda dopisała, duch „zdrowej rywalizacji” również, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

  Najlepszymi okazali się reprezentanci SP w Marszowicach - I miejsce ( opiekun D.Klejdysz),  II miejsce – Oddział Przedszkolny w Nieznanowicach (opiekun Z. Malarz),  III miejsce – Oddział Przedszkolny przy SP w Gdowie (opiekun E. Szczygieł).

  Małym sportowcom kibicowały całe rodziny, wychowawcy, dyrektorzy. Sponsorem zdobytych pucharów, medali, dyplomów oraz słodyczy był Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

  Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za wsparcie w tak dużym sportowym przedsięwzięciu.

Galeria

Do góry Powrót